ייעוץ לעסקים משפחתיים
בקליניקה בקרית אונו ואונליין אני מייעץ ומלווה יחידים, זוגות ומשפחות שהינם בעלים ו/או פעילים במסגרת עסקים ונכסים משפחתיים. 
הסוגיות והתחומים עימם מגיעים לקוחותי מגוונים. יש שמגיעים עם שאלות ואתגרים בנוגע להעברה והמשכיות בין-דורית של העסק המשפחתי. יש שמביאים מחלוקות וסכסוכים עסקיים (למשל, העדר חזון משותף והסכמה על תפקידים) ומשפחתיים (למשל, קנאה ותחרות) שגורמים למצוקה וקשיים הן בעסק והן במשפחה. חלקם באים עם תחושה של העדר מימוש עצמי ותקיעות קריירה. כולם מביאים עימם את נוכחותם ופועלם בשלושה מרחבים - המרחב המשפחתי, המרחב העסקי ומרחבי יחידי המשפחה.
אני מאמין שעסקים משפחתיים יכולים להיות ברכה, שפע והזדמנות לצמיחה. משפחות בעלות עסקים מוצאות עצמן בקונפליקטים רבים לא בגלל שהן בעייתיות, אלא משום שיש מרחב נוסף בו הן פועלות ובו הן עוסקות בתחומים מגוונים ומאתגרים כמו קריירה, עבודה משותפת, כספים, חזון עסקי וחלוקת תפקידים. מצב זה עלול להיות קללה של מריבות אין-סופיות, אך יכול להיות גם ברכה כשהעסק משמש מרחב להתפתחות משפחתית בריאה, מתוך שהוא מחייב גדילה ורמת תקשורת גבוהה יותר במורכבות, שקיפות ורגישות לזולת.
המקצוע העיקרי בו אני משתמש כדי לסייע ללקוחותי לנוע ולהתפתח לעבר הגשמה אישית, לכידות משפחתית, והצלחה עסקית הינו ייעוץ לעסקים משפחתיים (Family Business Consulting - FBC). 
הייחודיות של עבודתי היא דיבור והבנה של השפות שאופייניות לשלושת המרחבים: השפה המשפחתית שעוסקת במערכת המשפחתית ונלמדת בבתי-ספר לייעוץ וטיפול משפחתי; השפה העסקית שעוסקת באסטרטגיה וארגון ונלמדת בפקולטאות לניהול; והשפה האינדיבידואלית שעוסקת במימוש עצמי וקריירה שנלמדת בחוגים לפסיכולוגיה תעסוקתית וקלינית. שפות אלו, לצד FBC, מאפשרות ראיית מורכבות העסק, המשפחה ויחידיה כתמונה שלמה ואינטראקטיבית.

ייעוץ לעסקים משפחתיים
חקר עסקים משפחתיים כתחום דעת וייעוץ לעסקים משפחתיים 
(Family Business Consulting - FBC) כמקצוע באו לעולם כאשר חוקרים ומרצים מובילים מבתי-ספר למנהל עסקים הבינו שלעסקים משפחתיים יש מאפיינים שונים והם פועלים אחרת מעסקים רגילים. אי לכך, FBC הינו מקצוע ייחודי ומובחן ממקצועות ייעוץ אחרים. זהו תחום פנורמי ורב-ממדי שנע בין המרחב המשפחתי, המרחב העסקי (בעלות וניהול) ומרחבי יחידי המשפחה, ועוסק ביצירה ושמירה על סנכרון הרמוני ביניהם. FBC עושה שימוש בכלים יחודיים כמו תכנון העברה והמשכיות בין-דורית, ניסוח ערכים וחזון משפחתיים ועסקיים, זיהוי המורשת המשפחתית והעסקית ושימורה, עבודה על הקשר שבין שפע/כסף ומשמעות, כתיבת אמנה משפחתית-עסקית, פיתוח ערוצי תקשורת בונה ומנגנונים לפתרון קונפליקטים, הקמת מוסדות ופורומים והגדרות תפקידים משפחתיים ועסקיים, הכנסת מנהל מקצועי לעסק משפחתי, הכשרת הדור הבא לבעלות וניהול, הבניית תוכנית לפיתוח והגשמה אישית של בני-משפחה. 
טיפול פרטני
הסוגיות והתחומים עימם מגיעים מטופלי מגוונים.
יש שבאים עם בעיות ואתגרים במרחבי קיום מסוימים - זוגיות, משפחה, הורות, לימודים, קריירה, עבודה.
יש שמתמודדים עם משימות וקשיים שאופייניים לגיל מסוים.
אחרים עוסקים במורכבות וסיבוכים בתחומי חיים מרכזיים - מיניות, תוקפנות, אהבה
קרא/י עוד...
טיפול זוגי ומשפחתי
בני זוג שמגיעים לטיפול נושאים עמם אינטראקציות קשות ודפוסי יחסים מכאיבים שבאים לידי ביטוי במספר אופנים - מחלוקות בנושאים שונים, מאבקי כח, ריבים שאינם נגמרים, התשה הדדית, חוויית בדידות, תחושה שקרבה, הכרה, אהבה ותשוקה שהיתה ביניהם אבדה, בגידה, פרידה וגירושין.
בני משפחה שבאים לטיפול מתמודדים עם
קרא/י עוד...
גישות טיפוליות
האוריינטציות הטיפוליות המרכזיות שלי הן פסיכודינמית ואקזיסטנציאליסטית. יחד עם זאת, מאחר שכל אדם הוא ייחודי וגישות טיפוליות שונות מתאימות לאנשים והתמודדויות שונות אני משתמש ומשלב גם טכניקות משיטות טיפול התנהגותיות-קוגניטיביות (CBT) ובכללן טיפול באמצעות קבלה ומחויבות (ACT), מיינדפולנס, אימגו, טיפול זוגי ממוקד רגש (EFT) ו- EMDR.

קרא/י עוד...
השכלה ונסיון
לאורך השנים למדתי תארים שניים בפסיכולוגיה ומנהל עסקים ותארים ראשונים בפסיכולוגיה ומשפטים, ועברתי הכשרות במגוון שיטות טיפול ואבחון. 
  • פסיכולוג קליני מומחה (מ.ר.מ. 27-35916)
  • תואר שני בפסיכולוגיה קלינית MA מאוניברסיטת תל-אביב
  • תואר שני במנהל עסקים MBA מאוניברסיטת Northwestern בשיקגו
קרא/י עוד...