גישות טיפוליות
האוריינטציות הטיפוליות המרכזיות שלי הן פסיכודינמית ואקזיסטנציאליסטית. יחד עם זאת, מאחר שכל אדם הוא ייחודי וגישות טיפוליות שונות מתאימות לאנשים והתמודדויות שונות אני משתמש ומשלב גם טכניקות משיטות טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) ובכללן טיפול באמצעות קבלה ומחויבות (ACT), מיינדפולנס, אימגו, טיפול זוגי ממוקד רגש (EFT) ו- EMDR.

טיפול פסיכודינמי
טיפול פסיכודינמי מבוסס על ההבנה שמצוקה וכאב רגשיים, מחשבות טורדניות, התנהגויות חזרתיות מזיקות והאופן שבו אנו תופסים את עצמנו ואחרים נובעים מדחפים, צרכים, כוחות, משאלות, קונפליקטים, חוויות ויחסים מוקדמים עם הורינו, שהינם לעיתים מודעים ולעיתים לא-מודעים לנו. הטיפול עוסק בהרחבת מודעות לגורמים אלו והבנתם, תוך התמקדות בעיבוד של חוויות עבר והווה מחוץ לטיפול ובמהלכו, היכרות עם דמויות מופנמות משמעותיות והבנה של קשרים עמן וביניהן, והתנסות בקשר בין-אישי ורגשי מעמיק במסגרת הטיפול. עבודה זו מאפשרת הפחתה במצוקה רגשית, היכרות מעמיקה עם העצמי וחלקיו, התפתחות נפשית ושינוי בדפוסי יחסים ועשיה. 
מסעוד חאן (במאמרו גילוי והתהוות העצמי) היטיב לבטא את מקומו של המטפל ואת המתרחש בטיפול פסיכודינמי: "אני מתייחס אל המטופל באחת משתי דרכים: 1. מקשיב לתקשורת המילולית של המטופל בדרך ההקשבה הפסיכואנליטית הקלאסית, ומפענח את משמעותה במונחים של קונפליקטים... תוך הישענות על תהליכי ההעברה הבין-אישיים המתרחשים כאן ועכשיו בסיטואציה האנליטית. 2. מעניק החזקה נפשית, רגשית וסביבתית לאישיות של המטופל בסיטואציה הטיפולית, ומתוך כך מתאפשרות חוויות מסוימות שגם אני וגם המטופל איננו יכולים לצפות או לתכנן מראש. כאשר אלו מתממשות הן מפתיעות את שנינו, ותהליכים חדשים ולא צפויים מתחילים להתרחש."

טיפול אקזיסטנציאליסטי 
טיפול אקזיסטנציאליסטי עוסק במהות החוויה של להיות אדם בעולם, ובקונפליקטים והחרדות שנובעים מעימות עם עובדות הקיום: על-אף כמיהתנו להמשיך להיות, אנחנו יצורים סופיים; אנחנו מגיעים לעולם לבד ויוצאים ממנו לבד, וגם כשאנו קרובים מאוד לאחרים, תמיד נשאר פער שלא ניתן לגישור; איננו באים לעולם יציב, מאורגן ומתכונן עם יעוד שנקבע לנו מראש; וכך, בשל מודעותנו למוות, לבידודנו ולאקראיות קיומנו, שומה על כל אחד מאתנו ליצור לעצמו משמעות ביחסים ובעשיה שתהיה עמידה ויציבה דיה כדי לתמוך בחייו. הטיפול מקדם הגברת מודעות והערכה לעצם קיומנו האנושי, הפחתת חרדות קיומיות ותנועה לעבר חיים שראוי לחיות אותם, אותנטיים ובעלי משמעות. 
ארווין יאלום (בספרו להביט בשמש) היטיב לתאר את טיבה של עבודת המטפל הרגיש לסוגיות אקזיסטנציאליסטיות: "בעבודתי עם מטופלים, אני חותר יותר מכל לקשר. למטרה זאת מנוי וגמור עמי לפעול בכנות גמורה:... בלי העמדת פנים שיש לי ידע שאין לי; בלי להכחיש שהדילמות הקיומיות פוגעות גם בי; בלי לסרב להשיב על שאלות; בלי להסתתר מאחורי תפקידי; ולבסוף, בלי להסתיר את אנושיותי ואת חולשותי."

מיינדפולנס
מיינדפולנס (Mindfulness) היא אדפטציה פרקטית למדיטציה בודהיסטית. הגם שהיא חלק מדתות במזרח היא בראש ובראשונה אופנות חוויה אנושית ולא דת בפני עצמה. לרב החוויות שלנו בחיים אנחנו בכלל לא שמים לב (טייס אוטומטי), חלקן חוטפות אותנו, אנו מזדהים עמן ומאמינים שהן הטוטאליות המוחלטת של מי שאנחנו (במיוחד כשהן טעונות ברגש חזק) במקום רק חוויות שאנו חווים ברגע נתון. לעיתים אנו נכנעים להן, לעיתים נלחמים בהן ומנסים לסלקן ולעיתים אנו בורחים מהן. מיינדפולנס מאפשרת גישה שונה לחוויות אלו - לפנות לעברן, לשים לב אליהן, לאפשר להן להיכנס ולצאת מהתודעה, לא לקחתן באופן אישי, להתיידד עמן. לנוע ממצב של Doing פיזי או מנטלי למצב של Being למצב של Mindful Doing שבו מתרחשת טרנספורמציה של חוויות ומצבים נפשיים.

טיפול קוגניטיבי התנהגותי 
טיפול קוגניטיבי התנהגותי (Cognitive Behavioral Therapy - CBT) הינו קבוצה של גישות טיפוליות שעוסקות באופן בו מערכי אמונות ומחשבות על עצמי ועל החיים ודפוסי התנהגות אינם מאפשרים התמודדות יעילה וגורמים למצוקה. הטיפול עושה שימוש בטכניקות של ניטור עצמי, זיהוי ונטרול עיוותי חשיבה, ניסויים התנהגותיים, חשיפה הדרגתית בדמיון ובמציאות, עבודה עם מטרות ותוכניות, הגברת מוטיבציה ומחויבות, תרגילי הרגעה וביופידבק. מתוך ה- CBT הקלאסי צמחו גישות הגל-החדש ב- CBT וביניהן טיפול באמצעות קבלה ומחויבות (Acceptance and Commitment Therapy - ACT) שמשלב בין טכניקות קוגניטיביות התנהגותיות, מיינדפולנס ואקזיסטנציאליזם פרקטי.

EMDR
דה-סנסיטיזציה ועיבוד מחדש באמצעות תנועות עיניים 
(Eye Movement Desensitization and Reprocessing - EMDR) היא שיטת טיפול שמבוססת על ההנחה שסימפטומים פוסט-טראומטיים וחרדתיים נובעים מתקיעות של זכרונות במצב קפוא בזמן, ללא יכולת חיבור לזכרונות אחרים והחזקת מידע אדפטיבי. הטיפול מקדם תנועה, אינטגרציה ועיבוד של זכרונות טראומטיים וזכרונות שקשורים לחרדה באמצעות תשומת לב למחשבות, רגשות, תחושות גוף, דימויים וזכרונות, ובשינויים באלו, במהלך גירוי בי-לטרלי (בד"כ באמצעות תנועות עיניים).

טיפול זוגי בשיטת אימגו 
טיפול בשיטת אימגו (Imago Relationship Therapy - IRT) מבוסס על ההנחה שאנו בוחרים ופועלים בקשרים זוגיים בהתאם לדימוי (אימגו) של ההורים שלנו, על תכונותיהם הטובות והרעות ועל הרגעים המספקים והמכזיבים עמם. הטיפול מתייחס לפצעי הילדות שמשתחזרים ביחסים הזוגיים כהזדמנות לצמיחה, יצירת בטחון ואינטימיות, וריפוי דרך הקשבה, הבנה, הכרה ולקיחת אחריות, והתנסות בכך שלאהוב את בן-זוגנו באופן שבו הוא זקוק להיות נאהב היא נתינה לשני בני-הזוג גם יחד.

טיפול זוגי ממוקד רגש 
טיפול זוגי ממוקד רגש (Emotionally Focused Therapy - EFT for couples) מבוסס על ההנחה שצרכי התקשרות ורגשות עמוקים שבני זוג מביאים לקשר מפעילים מערכי הגנה של בן-זוג אחד בתגובה למערכי ההגנה של בן-הזוג השני (ולהיפך), וכך נוצרת מחזוריות שלילית ("לופ") של ריב שאינו נגמר. בטיפול, הפעלה וחוויה משותפת של צרכים ורגשות אלו במרחב טיפולי בטוח מאפשרים יציאה ממשבר, בדידות וכאב הדדיים, שינוי בדפוסי תקשורת ויחסים, ויצירת קשר בטוח.
טיפול פרטני
הסוגיות והתחומים עימם מגיעים מטופלי מגוונים.
יש שבאים עם בעיות ואתגרים במרחבי קיום מסוימים - זוגיות, משפחה, הורות, לימודים, קריירה, עבודה.
יש שמתמודדים עם משימות וקשיים שאופייניים לגיל מסוים.
אחרים עוסקים במורכבות וסיבוכים בתחומי חיים מרכזיים - מיניות, תוקפנות, אהבה
קרא/י עוד...
טיפול זוגי ומשפחתי
בני זוג שמגיעים לטיפול נושאים עמם אינטראקציות קשות ודפוסי יחסים מכאיבים שבאים לידי ביטוי במספר אופנים - מחלוקות בנושאים שונים, מאבקי כח, ריבים שאינם נגמרים, התשה הדדית, חוויית בדידות, תחושה שקרבה, הכרה, אהבה ותשוקה שהיתה ביניהם אבדה, בגידה, פרידה וגירושין.
בני משפחה שבאים לטיפול מתמודדים עם
קרא/י עוד...
ייעוץ לעסקים משפחתיים
הסוגיות והתחומים עימם מגיעים יחידים, זוגות ומשפחות שהינם בעלים ו/או פעילים במסגרת עסקים ונכסים משפחתיים מגוונים.
יש שמגיעים עם שאלות ואתגרים בנוגע להעברה והמשכיות בין-דורית של העסק המשפחתי. 
יש שמביאים שמביאים מחלוקות וסכסוכים עסקיים ומשפחתיים שגורמים
קרא/י עוד...
השכלה ונסיון
לאורך השנים למדתי תארים שניים בפסיכולוגיה ומנהל עסקים ותארים ראשונים בפסיכולוגיה ומשפטים, ועברתי הכשרות במגוון שיטות טיפול ואבחון. 
  • פסיכולוג קליני מומחה (מ.ר.מ. 27-35916)
  • תואר שני בפסיכולוגיה קלינית MA מאוניברסיטת תל-אביב
  • תואר שני במנהל עסקים MBA מאוניברסיטת Northwestern בשיקגו
קרא/י עוד...